Cüneyt Hocam

Cüneyt Hocam

Merhaba

Opencart mağaza urlsi değiştirmek için /admin klasörü altındaki config.php dosyasından değiştirebilirsiniz. 

İyi çalışmalar dilerim...

Cüneyt Hocam

 

 

Pazar, 11 Şubat 2018 22:07

Opencart site taşıma ve Yeni kurulum

Merhaba, 

opencart site taşınması, sunucu değiştirirken, çileye dönüşür. Hiçbir yerde kaynak yok ve bilen de para kazanmak için bilgi vermiyor.

Bu işlemin en kolay yolunu göstereceğim. 

 1. Cpanelde veritabanı oluşturun.
 2. Veritabanına kullanıcı tanımlayın
 3. kullanıcıyı veritabanında yetkilendirin
 4. mysql dosyanızı indirin
 5. kurulunuza uygun opencart sürümünüzü indirin
 6. install dosyası içinde opencart.sql dosyasını açın, içindeki herşeyi silin.
 7. Kendi sitenizden indirdiğiniz sql dosyasını da açıp tümünü kopyalayın. Diğer opencart.sql dosyasına tümünü yapıştırın. Kaydedip kapatın.
 8. Taşıyacağınız site dosyaları ana klasörüne install dosyasını taşıyın
 9. Config.php dosyanızı açın ve içindeki herşeyi silin, kaydedip kapatın.
 10. Ana klasördeki tüm dosyaları sıkıştırın.
 11. sunucu public_html altına yükleyin.
 12. siteadı.com adresini tarayıcıda çağırın
 13. Opencart kurulumu için veritabanı kullanıcı adı ve şifrenizi girin. İleri ileri ....Ve mutlu son ... Siteniz yeni yerinizde...

Kurulum yapamazsanız Verona Bilişim den Ücretli destek alabilirsiniz.. Opencart WordPress ve Joomla kurulumlarında iyiler, fiyatları da uygun, tavsiye ederim.

 

Özgündür. Kısmende de olsa kaynak göstermeden alıntı yapılması kul hakkıdır. İstifade ederseniz Allah razı olsun demeniz yeterlidir.

Cüneyt Hocam

 

 

Pazar, 11 Şubat 2018 15:41

İzmir'de harika buluş!

İzmir’in Bornova ilçesinde yaşayan Mustafa Bilek, "sonsuz yer çekimi gücünü sürekli elektrik enerjisine dönüştürecek bir bir sistem" bulduğunu, bu buluşla birlikte hem Türkiye'de hem de dünyanın hemen her yerinde elektrik enerjisinin artık ücretsiz olacağını iddia etti.

Bilim insanları süperiyonik su denilen tamamen yeni bir su-buz türünü keşfettiklerini düşünüyorlar. Aynı anda katı ve sıvı olan su, potansiyel olarak bu çok yönlü madde hakkında daha fazla şey öğretiyor ve yeni materyallerin geliştirilmesine yol açıyor.

Bilim insanları bir elektronu, güneşin yüzeyinden bir milyon kat daha parlak bir lazer ışın bombardımanıyla ilk kez durdurdu.

Cumartesi, 10 Şubat 2018 12:44

Işık hızı sıfıra düşürülebilir

Bilim insanları saniyede 300 bin kilometre hızla yol alan ışığın hızının sıfıra indirilebileceği tezini ortaya attı.

Cumartesi, 10 Şubat 2018 02:58

Hosting ve Domain arasında bağlantı kurma

Merhaba hosting ve domain arasında bağ kurmak için hosting name server bilgilerini ve ip adresini alınan yere manuel girmek gereklidir. Eğer yapamazsanız bu konuda uzman Verona Bilişimden ücretli yardım alabilirsiniz. İyi hizmet veriyorlar. Tavsiye ederim.

 WhatsApp mesaj için tıklayın. Verona Bilişim

 

 

WordPress yüklemeleri

https://tr.wordpress.org/releases/

Joomla yüklemeleri

https://downloads.joomla.org/cms/

Kurulum yapamazsanız Verona Bilişim den Ücretli destek alabilirsiniz.. Opencart WordPress ve Joomla kurulumlarında iyiler, fiyatları da uygun, tavsiye ederim.

Merhaba,

Joomla güncelleme sayfasından güncelleme sonrası hata veriyor. Çözüm olarak https://downloads.joomla.org sayfasından sürümünüze uygun geçiş dosyasını (Tam sürümü değil) indirip, sırayla düzeltme paketlerini  ftp den yada cpanelden yükleme yaparak sorunsuz güncelleme yaptım.

Kurulum yapamazsanız Verona Bilişim den Ücretli destek alabilirsiniz.. Opencart WordPress ve Joomla kurulumlarında iyiler, fiyatları da uygun, tavsiye ederim.

 

 

Page 1 of 72